צלקות

האם יש לי את זה?

צלקת היא סימן הנוצר כתוצאה מתהליך ביולוגי של ריפוי פצע  בעור או בכל רקמת תאים אחרת. צלקות יכולות להופיעה בפנים , לדוגמא צלקות פוסט אקנה הנראות כמו שקעים על פני שטח העור שנותנות לו מראה לא אחיד הן בטקסטורה שלו והן בגוון העור.  או צלקות בגוף לאחר ניתוח.

רוצה לדעת עוד?

דיוור

מה ההשפעה עלי?

צלקות עלולות לגרום לסבל רב ותחושת נחיתות. ברוב המקרים אנשים פונים לעזרה בגלל בעיה אסתטית. מקור הצלקות יכולה להיות שונה:תאונה, כוויה, פצעי בגרות או ניתוח קודם.

כיצד זה נגרם?

צלקות בעור נגרמות כאשר השכבה העמוקה של העור  dermis נפגעת . מופעל תהליך טבעי של ריפוי רקמות והיווצרות רקמה חדשה ,השונה במראה לעומת הרקמה שלא נפגעה .דבר המוביל לשינוי בצבע העור .כל חתך הגורם לפגיעה בשכבת העור העמוקה (דרמיס) יהיה מלווה בצלקת. רוב הצלקות הן אדומות ובולטות לעין חודשיים עד שישה חודשים מהפציעה. בהדרגה יהיה שיפור בצלקת, הצבע האדום יעבור וישתפר תוך כשנה לאחר הפציעה .

האם אפשר להימנע?

הגישה לצלקות בעבר הייתה לחכות הרבה זמן עד שהצלקת תסיים את תהליכי ההצטלקות. בגישה זו השיפור היה מינימלי לעומת הגישה החדשה בה אנו מטפלים בצלקות כמעט מיד לאחר ההיווצרות.

האם אפשר לטפל לבד?

ישנם קרמים שעוזרים לתהליך ההצטלקות ,אך לא תמיד מביאים לתוצאות הרצויות .פעמים רבות הטיפול מצריך התערבות ע”י מכשור רפואי ,כגון לייזרים ועוד לטשטוש הצלקת.

מתי מומלץ להתחיל טיפול?

לפני תחילת טיפול כדאי להתייעץ עם רופא שמאבחן את הצלקת ויכול לתת הנחיות ברורות לטיפול מתאים ותזמון של תחילת טיפול .

נגן וידאו
לפני
אחרי

מקצועיות
רפואית

טכנולוגיות
חדישות

20 שנות
ניסיון

מוצרים
איכותיים

צרו קשר