טיפולי יופי ואסתטיקה רופאים מתמחים במרפאות אסתטיקה שמשיבות בטחון עצמי ואיכות חיים בעלי שנות ניסיון

סימני מתיחה

פסי/ סימני מתיחה מופיעים אצל גברים ונשים כאחד, בכל הגילאים.

הגורם השכיח ביותר להופעת פסי המתיחה הינו מתיחה של העור בשל השמנה חריפה / צמיחה מהירה בגיל ההתבגרות או אצל נשים בהריון בשל מתח בעור הבטן או מהשמנה - נוצר מתח בשכבת הסיבים עם קרעים של הסיבים האלסטיים. פסי המתיחה הינם קרעים פסיים בשכבת הדרמיס (שכבת העור השניה, מתחת לאפידרמיס, המורכבת בעיקרה מסיבי קולגן, אלסטין ורטיקולין).  סימני מתיחה מופיעים בתחילה כפסים אדומים ומתבהרים תוך מספר חודשים עד שנה- שנתיים והופכים לפסים לבנים.

מרבית הטיפולים בפסי מתיחה (לייזרים שונים) יעילים בזמן  ה"אדום" של הסימנים.
לעומת זאת, מחקרים רבים הדגימו תוצאות מצוינות בטפול בגלי רדיו הן בתקופה ה"אדומה" והן לאחר מכן כאשר סימני
המתיחה מתבהרים והופכים ללבנים.

טיפולי יופי ואסתטיקה קליניקות לרפואה אסתטית בעלי ניסיון עם הרבה ניסיון שיודעות לספק שירות

שיפור מראה האף והתאמתו לפנים. התוצאות נראית לעין מיד בסיום הטיפול, אך התוצאה הסופית תהיה לאחר כחודש מיום הטיפול. הטיפול מחזיק עד כשנה וחצי – שנתיים

נשים וגברים הרוצים לשפר את מראה האף. אם מדובר בעוקם, בלט או ירידה של קצה האף מטה.

הזרקה בעזרת מחט דקה או קנולה באזור המטופל .המזרק כולל בתוכו חומר הרדמה. ההזרקה מתבצעת   ע״י הרופא לאחר תכנית טיפול שהומלצה בהתאם לבקשת המטופל ואזור הטיפול. סוג החומצה מותאם עי הרופא בהתאם למקום המוזרק.

תתכן נפיחות קלה שיורדת תוך זמן קצר, שימוש בקנולה מפחית את הסיכוי לשטף דם.

 • האם יש לי את זה?

  בהתחלה סימני מתיחה נראים לעין כמו צלקת בצורת פסים בצבע ורדרד אדום שעם הזמן דוהים והופכים לצבע חיוור יותר ולבן . המיקום השכיח של סימני מתיחה הוא בצידי הירכיים והבטן בנשים הרות, מותניים וגב תחתון בנערים ,צדי ירכיים עכוז זרועות ושדיים בנערות .
 • מה ההשפעה עלי?

  סימני מתיחה מופיעים לעתים קרובות בנשים לאחר הריון בעור הבטן (עור הבטן מתוח מאוד בשל ההריון) .או בגיל ההתבגרות עם צמיחה מהירה או השמנה חריפה . בעת נטילת תרופות ממשפחת הקורטיקוסטרואידים במשך תקופה ארוכה. זו תופעה ללא השלכות בריאותיות אולם מסבה אי נוחות אסתטית
 • כיצד זה נגרם?

  סימני מתיחה הינם קרעים של הסיבים האלסטיים וסידור אבנורמלי של סיבי הקולגן בשכבת הדרמיס (שכבת העור העמוקה יותר, מתחת לאפידרמיס, המורכבת מסיבי קולגן, אלסטין ועוד). והידקקות של השכבה העליונה אפידרמיס .
 • האם אפשר להימנע?

  תלוי בסיבות הגורמות להיווצרות סימני מתיחה. רק במקרה של שינוי משקל מהיר מאוד אפשר להימנע מהווצרותם ‘אך במקרים אחרים תהליך היווצרותם בלתי נמנע.
 • האם אפשר לטפל לבד?

  קיימים כיום בשוק תכשירים קוסמטיים למניעת היווצרות סימני מתיחה ולטיפולם’ אך אף אחד מהם לא יעיל באמת.
 • מתי מומלץ להתחיל טיפול?

  מרבית הטיפולים בסימני מתיחה -מתבצעים בעזרת לייזרים מסוג שונה . טיפול יעיל בזמן שהפסים נראים “ורודים”, כלומר במצב ההתחלתי של הבעיה ,אולם אינם יעילים לאחר מכן. לעומת זאת, מחקרים רבים הדגימו תוצאות מצוינות טיפול בגלי רדיו וב tixel ( מכשיר על בסיס חום טבעי).הן ב”תקופה ורודה -אדומה” והן לאחר מכן כאשר סימני המתיחה מתבהרים והופכים “ללבנים”.

דיסקליימר: דף זה אינו מיועד לאבחון, טיפול, ריפוי או מניעה כלשהי של מחלה. | התוצאות עשויות להשתנות וייתכן והתוצאות אינן מייצגות או עשויות להיות מדוייקות | מידע זה אינו מהווה ייעוץ רפואי ואין להסתמך עליו ככזה.

רוצה להתייעץ בנוגע לטיפול אסתטי ולשמוע על כל האפשרויות העומדות בפניך?

נשמח לתת לך מענה מהיר עם כל הפרטים. השאירי את פרטיך ונחזור אליך בהקדם.

טיפולים נוספים בקליניקה

טיפולי יופי ואסתטיקה קליניקות לשיפור מראה הפנים והגוף מקצועיים עם הרבה וותק שיודעים לספק

פיגמנטציה

הטיפול מבוצע במכשיר ה- Limelight מכשיר זה הוא מהדור האחרון של אנרגיית אור בפולסים חזקים - IPL - ההתוויות העיקריות הינן כתמי שמש (פיגמנטציה) ,

קרא עוד »