נשירת שיער

האם יש לי את זה?

נשירת שיער היא בעיה  אסתטית,ובמקרים רבים גם רפואית .בה כמות השערות הנושרות מקרקפת הראש באופן טבעי היא גבוהה מהרגיל , תופעה זו מביאה לרגשי מבוכה ותסכול אצל אנשים רבים.צריך לציין שנשירת שיער עד כ 100 שערות ביום  היא דבר פיזיולוגי. כמות השיער  בראש בגיל ההתבגרות עומדת על כ 100,000 שערות ,במצב נורמלי. מעגל חיי השערה מתחלק ל 3 שלבים: שלב גדילה anagen, שלב המעבר בו השערה עוד חייה אך אינה נושרת  ואינה גודלת -catagen והשלב שבו השערה נושרת כי היא סיימה את מעגל חייה -telogen. חשוב להבין שלא כל השערות נמצאות באותו שלב של המעגל ,אלה בשלבים שונים.

רוצה לדעת עוד?

דיוור

מה ההשפעה עלי?

ירידה בכמות השיער על הראש שיכולה להיות מוגבלת רק לאזור מסויים(הגדלת המפרצים או מרכז הקרקפת -קודקוד) או דילול כללי בכל הראש של כמות השיער.אפשר לקבועה את שלב הנשירה וחומרת המצב ע”י שימוש בסולם  hamilton norwood אצל גברים ו ludwig בנשים .

כיצד זה נגרם?

 הסיבות לנשירת שיער יכולות להיות מרובות, הן יכול להישתונות לפי מין , סוגי נשירת שיער משתנות מאופי הבעיה.

1 חוסר איזון בדיאטה וחוסר ויטמינים  hypovitaminosis ,חוסר בברזל ואבץ

2 נשירה הנגרמת כתוצאה מנטילת תרופות מסוימות.

3 נשירה  דלקתית כתוצאה מזיהום פטרייתי micosi בקרקפת הראש

4 נשירה כתוצאה מטראומה והצטלקות עור הקרקפת( במקרים של מחלות עור)

5 נשירה לאחר טיפול הקרנות האו כימותרפיה.

6 הסיבה הכי נפוצה לנשירת שיער היא שינויים הורמונליים . נשירת  אנדרוגנית  כ-50% מהאוכלוסייה לאחר גיל 50  סובלים מהבעיה הן בקרב  נשים  והן בקרב גברים. חשוב לציין שזו תופעה שבחלקה נובעת מסיבה תורשתית  מכוון ש לאנשים אלה יש כמות יותר גבוהה של רצפטורים ל האנזים 5 אלפא רדוקטאז  הנמצאים בשורש השערה.   אנזים זה אחראי על פירוק הורמון ה testosterone  לקטבולית בשם dihidrotestosterone  שההשפעה שלו גורמת ל  אטרופיה של זקיק השערה .השערה נהיית דקה יותר  ויש הפסקה של צמיחת השערה.

אפשר לקטלג את שלב הנשירה ע”י סולם hamilton norwood אצל גברים ו ludwig בנשים

רגישות בגלל רצפטורים ל dihidrotestosterone שהוא קטבולית של testosterone  -הורמון גברי שנמצא גם אצל נשים , לכן נשירה מסוג זה בדרך כלל מופיעה אצל נשים בגיל המעבר -menopausa. תחת  השפעה של dihidrotestosterone יש אטרופיה של זקיק השערה .השערה נהיית דקה יותר  מפסיקה של צמיחת השערה.

האם אפשר להימנע?

במקרים רבים כאשר מדובר בנשירת שיער בגלל חוסר איזון בדיאטה וחוסר ויטמינים, אפשר למנוע בעיה זו  ע”י לקיחת  ויטמינים דרך הפה ושינוי בהרגלי אכילה ואורח חיים נכון. אך בכל שאר המקרים לא ניתן להימנע.

האם אפשר לטפל לבד?

טיפול ביתי  ברוב המקרים לא מוצלח.

מתי מומלץ להתחיל טיפול?

מומלץ להתחיל את הטיפול כמה שיותר מוקדם , כי בשלבים הראשונים של הבעיה אפשר לטפל עדיין עם השגת תוצאות משביעות רצון ולבלום את המהירות  של התפתחות בעיה של נשירת שיער.

נגן וידאו
לפני
אחרי

מקצועיות
רפואית

טכנולוגיות
חדישות

20 שנות
ניסיון

מוצרים
איכותיים

צרו קשר